Het is prachtig wandelen in het najaar op de vele buitenplaatsen in Zuid-Kennemerland. Deze excursie van Landschap Noord-Holland op 28 september gaat over Woestduin en Vinkenduin, onderdelen van Buitenplaats Leyduin in Vogelenzang. Een plek die bol staat van de cultuurhistorie. En waar nog veel van te zien en over te vertellen is.
Op deze buitenplaatsen hebben in het verleden bekende families gewoond die een zichtbare stempel hebben gedrukt op het landschap en de bebouwing. De gids vertelt je van alles erover en over de achtergronden van bossen en dreven. Zo komen tijdens de wandeling cultuur en natuur aan bod – ‘de vloek van Kennemerland’ (renbaan), de restanten van een zeer oude vinkenbaan (waar vroeger zangvogels werden gevangen) en de eikenhakhoutcultuur.
Onderweg geniet je natuurlijk ook van de dieren en planten die hier leven. Boswachter Menko loopt mee.
Info
Wanneer: zondag 28 september 2025 van 11:00 tot 12:30 
Vertrekpunt: Parkeerplaats Buitenplaats Leyduin; Infocentrum De Kakelye;  Parkeerterrein Buitenplaats Leyduin, Manpadslaan 1, 2105 MA Vogelenzang
Nadere informatie en aanmelden op www.landschapnoordholland.nl





