Koninklijke Erepenning voor Zwemvereniging Haerlem

0

Dit jaar viert Zwemvereniging Haerlem dat zij en haar voorgangers totaal 125 jaar geschiedenis schrijven. Mede ter gelegenheid hiervan heeft de koning aan deze Haarlemse vereniging de Koninklijke Erepenning toegekend. Burgemeester Jos Wienen reikt de onderscheiding uit op zaterdag 30 augustus, om circa 17.30 uur, in het clubhuis van Zwemvereniging Haerlem naast Zwembad De Planeet aan de Piet Voskuilenstraat.

De Koninklijke Erepenning is een ereteken die de koning kan verlenen aan verenigingen, stichtingen of instellingen die een bijzondere positie in de regio innemen. Zwemvereniging Haerlem behoort met haar rijke geschiedenis tot die categorie.

Zwemvereniging Haerlem noemt zichzelf niet zonder reden ‘een jonge vereniging met een roemrijk verleden’. De vereniging ontstond vijftien jaar geleden uit een fusie tussen de Haarlemse zwemverenigingen NVA/HHC en Rapido ’82. Beide verenigingen waren in de afgelopen eeuw op hun beurt het resultaat van opeenvolgende fusies. Die geschiedenis gaat terug tot 15 juni 1900, de datum waarop de vroegste voorganger van de Zwemvereniging Haerlem werd opgericht: HVGB, ofwel Heerlijk Verkwikt Gezonde Beweging.

Zwemvereniging Haerlem en haar voorgangers brachten tal van topsporters in het wedstrijdzwemmen en waterpolo voort. Ze verloren evenwel ook de recreatieve zwemmer niet uit het oog. De vereniging organiseert onder meer beweging voor ouderen, banenzwemmen onder begeleiding, aquarobic en aquafitness. En er is ook veel aandacht voor de jeugd. Sinds jaar en dag halen veel kinderen bij Zwemvereniging Haerlem en haar voorgangers hun zwemdiploma’s. Ook kinderen en volwassenen die bijvoorbeeld vanwege een beperking extra aandacht nodig hebben, kunnen bij Zwemvereniging Haerlem leren zwemmen.

Zwemvereniging Haerlem behoort nu tot de Haarlemse sportverenigingen met een geschiedenis van meer dan 125 jaar. IJsclub Haarlem & Omstreken, de Haarlemse Lawn Tennis Club, turnvereniging BATO Haarlem en de voetbalverenigingen Koninklijke HFC en HFC EDO gingen haar voor.

 

 

 



Ondersteun Haarlem updates met een kleine financiële bijdrage, maandelijks of éénmalig:


Geef een reactie