Het benefietconcert dat Philharmonie Haarlem op 13 februari jl. organiseerde, heeft €44.189 opgeleverd voor Giro 555. Dat is het resultaat uit kaartverkoop en horecaopbrengst.
De avond werd geopend door de Turks-Nederlandse zangeres Karsu met een emotioneel en persoonlijk verhaal. Tijdens de optredens die volgden, voelde het publiek de pijn en het leed van de ramp. Daarnaast was er ook ruimte voor een sprankje hoop op een nieuwe toekomst. Burgemeester Jos Wienen en Commissaris van de Koning, Arthur van Dijk, lieten aan presentator Jan Douwe Kroeske weten dat gemeente Haarlem en de Provincie Noord-Holland ieder een grote donatie doen.
Aan het einde van de avond ontving Garance Reus-Deelder, directeur van Plan Nederland namens Giro 555, een cheque van directeur Edwin van Balken met daarop de tussenstand van €41.520. De horecaopbrengst na afloop van het concert bracht het totaalbedrag van de avond op €44.189.
“Grote, grote dank aan de artiesten en een ieder die zich heeft ingezet voor deze avond. Al deze gelden zijn bescheiden bijdragen aan de enorme hulp die nodig is. Ik ben trots dat wij met elkaar dit binnen enkele dagen hebben georganiseerd en ik hoop dat er naast deze bescheiden bijdrage nog veel meer geld gedoneerd wordt aan Giro 555,” aldus directeur Edwin van Balken van Philharmonie Haarlem.