Home Top Phil: Eerste editie van Winterklanken

Phil: Eerste editie van Winterklanken

0

Stichting Klaterklanken en PHIL Haarlem presenteren op 5 januari 2025 het evenement Winterklanken, de winterversie van het succesvolle zomerfestival Klaterklanken. Winterklanken omvat 7 concertwandelingen door het gebouw van de PHIL. Publiek loopt langs vier korte concerten van elk 15 minuten, uitgevoerd door veelbelovende jonge musici op onverwachte plekken in het gebouw.

De musici zijn contrabassiste Sasha Witteveen, zangeres Roza Herwig met pianist Julius Backer, de strijkers van het Felix Quartet en klarinettist Jelmer de Moed & Friends in een bijzondere audiovisuele voorstelling. Op het talentenpodium in het randprogramma spelen jonge musici die verbonden zijn aan Stichting Eigen Muziekinstrument.

Klaterklanken
Klaterklanken organiseert sinds 2017 buitenfestivals op verschillende landgoederen in Nederland waaronder buitenplaats Elswout met oa. wandelingen langs korte concerten van talentvolle jonge musici. De programmering is verrassend, met verschillende soorten klassieke muziek, uitgevoerd door jong toptalent. Het concept van zowel Klaterklanken als Winterklanken is een ideale manier voor de beginnende luisteraar van klassieke muziek om verschillende stijlen en musici te leren kennen.

Programma Winterklanken
Het Felix Quartet is een jong, ambitieus strijkkwartet dat elkaar vond tijdens de coronaperiode. Ze speelden eerder bij het European Union Youth Orchestra en de Concertgebouworkest Academie. Ze waren onderdeel van het AVROTROS Klassiek Presenteert Talenttraject en namen hun eerste CD op. Tijdens Winterklanken brengen ze hun virtuoze, intieme en vurige kamermuziek ten gehore met stukken van Ravel.

Mezzosopraan Roza Herwig, afgestudeerd aan de Guildhall School of Music & Drama, combineert zang met acteren, presenteren en vioolspel. Ze staat bekend om haar kleurrijke en vernieuwende optredens. Tijdens Winterklanken brengt ze, samen met pianist Julius Backer, een veelzijdig programma met muziek van Gershwin, Weill, Schubert en Berio.

Sasha Witteveen is een bekroonde contrabassist, winnaar van onder andere de International Youth Bass Competition en het Prinses Christina Concours. Ze schitterde tijdens de Dutch Classical Talent Tour en weet elk podium te betoveren met haar indrukwekkende spel. Voor Winterklanken speelt ze delen uit de theatrale ‘Alice in Wonderland’ Suite van Alexander Muravyev.

Klarinettist Jelmer de Moed neemt samen met vijf topmuzikanten het publiek mee op een muzikale reis naar de diepe oceaan met de voorstelling Leven(loos), waarin de bedreigde onderwaterwereld centraal staat. Met muziek van Crumb, Debussy en Cage, gecombineerd met visuals van kunstenaar Vincent Rang, creëert hij een surrealistische en meeslepende ervaring.

Info
Zondag 5 januari 2025
13.30-16.00 uur
Phil Haarlem
Lange Begijnestraat 11
2011 HH Haarlem
Tickets

 

 

 

 

 

 

 



Ondersteun Haarlem updates met een kleine financiële bijdrage, maandelijks of éénmalig:


- Advertentie -
advertentie