Van 30 januari t/m 5 februari 2025 is de Poëzieweek. Het thema is: lijfelijkheid. Bij aankoop van een bundel, krijgen klanten van hun boekverkoper het Poëziegeschenk cadeau, geschreven door Charlotte van den Broeck.
Zaterdag 1 februari komen dichters van de Haarlemse (en Heemsteedse) Dichtijn hun zelfgeschreven poëzie voordragen bij drie boekhandels. Met vier dichters per statafel, zullen ze beurtelings hun gedichten lezen bij het thema. Dat belooft een mooie dynamiek op te leveren. Reken op drie of vier rondes per locatie.
- 12.00 uur bij boekhandel Blokker, Binnenweg 138 te Heemstede
- 14.00 uur bij Athenaeum Haarlem, Gedempte Oude Gracht 70 te Haarlem
- 16.30 uur bij de Kennemer Boekhandel, Kleverparkweg 3 te Haarlem Noord
De toegang is gratis.
De Haarlemse Dichtlijn is een stichting die sinds 2005 de belangstelling voor de poëzie bevordert en met diverse activiteiten dichters een podium biedt. Door de grote diversiteit van de poëzie is de programmering altijd interessant.
Charlotte Van den Broeck (1991) studeerde Literatuurwetenschappen en Drama, werd bekroond voor haar eerste twee poëziebundels. Het prozadebuut ‘Waagstukken’ werd een bestseller met meer dan 25.000 verkochte exemplaren. In 2021 verscheen haar nieuwste bundel ‘Aarduitwrijvingen’.