Op 4 en 5 mei 2025 staat de Pletterij in Haarlem in het teken van herdenken én vieren met een krachtige theatervoorstelling en een gezamenlijke maaltijd creëren we momenten van reflectie, verbinding en ontmoeting.
4 mei – Theater na de Dam: Sporen van Sylwia Niekolaas
Direct na de Nationale Dodenherdenking presenteert de Pletterij de voorstelling Sporen van theatermaker Sylwia Niekolaas. In dit persoonlijke verhaal onderzoekt zij het verzetsverleden van haar grootvader, dat jarenlang verborgen bleef – zelfs voor haar. Met zelfgemaakte poppen en poëtische beelden ontrafelt ze stukje bij beetje zijn geschiedenis, en komt ze oog in oog te staan met morele vragen over goed en kwaad, herinnering en overlevering.
Een intieme voorstelling over oorlog, familiebanden en de sporen die het verleden nalaat.
- Maker, poppen & decor: Sylwia Niekolaas
- Eindregie/coach: Cézanne Tegelberg
- Voice-over: Ellen van Rossum e.a.
- Licht: Esther Love
- Datum: 4 mei 2025
- Tijd: 21:00 uur
- Locatie: De Pletterij, Haarlem
5 mei – Vrijheidsdis: Samen aan tafel op Bevrijdingsdag
Op 5 mei schuiven we opnieuw aan – ditmaal aan tafel – voor de Vrijheidsdis.
Samen met het Nationaal Comité 4 en 5 mei nodigt de Pletterij buurtbewoners, vrienden, onbekenden en nieuwsgierige nieuwkomers uit om de vrijheid samen te vieren met een warme vegetarische vrijheidssoep, begeleid door livemuziek.
Tijdens de maaltijd staan bijzondere ontmoetingen centraal: gesprekken over vrijheid en onvrijheid, over wat ons bindt en hoe we in verbinding blijven. Want vrijheid is iets wat we samen beleven én bewaken.
- Start met een vrijheidstoost
- Vegetarische vrijheidssoep voor iedereen
- Muzikale omlijsting
- Gesprekken aan tafel over vrijheid en verbinding
- Datum: 5 mei 2025
- Tijd: 12:30 uur
- Locatie: De Pletterij, Haarlem
Vier en herdenk samen met ons – op 4 en 5 mei in de Pletterij.
Kaarten, reserveringen & meer informatie: www.pletterij.nl
Pletterij, Lange Herenvest 122, Haarlem
