Gebiedsproces Zuid-Kennemerland; experts werken samen aan toekomst binnenduinrand

0

Diverse experts gingen afgelopen maand met elkaar in gesprek over de toekomst van de binnenduinrand van Zuid-Kennemerland. Samen bespraken zij hoe de ‘puzzel’ in de binnenduinrand het beste kan worden gelegd. Want de binnenduinrand is een prachtig gebied om te wonen, werken en recreëren. Maar al deze activiteiten nemen ruimte in en botsen soms met elkaar. 

 
Hydrologen, ecologen, medewerkers van gemeenten, waterschappen, provincie, brancheorganisaties en ondernemers gingen met elkaar in gesprek over de bestaande wensen en ambities. De ervaringen, wensen en ideeën van inwoners van de binnenduinrand, verzameld tijdens de bijeenkomsten van zomer 2024, zijn hierin meegenomen.
 
Voor een aantal thema’s liggen de doelen voor de binnenduinrand grotendeels al vast. Deze komen voort uit Europese of landelijke regels die in de wet zijn vastgelegd. Wat niet vast ligt, is hóe de doelen in het gebied gerealiseerd moeten worden.
 
Toekomst binnenduinrand; niet alles past overal 
Alle belangrijke onderwerpen die spelen in de binnenduinrand zijn gecombineerd; de thema’s water, ondernemerschap, natuur, recreatie, cultuurhistorie, woningbouw en stikstof werden gestapeld. Dit gaf een goed beeld waar veel samenkomt. Zo werd zichtbaar waar bijvoorbeeld natuur en recreatie of natuur en landbouw elkaar overlappen.  
 
Omdat voor alle thema’s ruimte nodig is en niet overal alles kan, moeten we puzzelen. Er zijn (te)veel ‘puzzelstukjes’ voor de beschikbare ruimte. De experts hebben een eerste gesprek gevoerd over wat de verschillende combinaties, van bijvoorbeeld recreatie en natuur of natuur en ondernemen, kunnen betekenen voor de omgeving. Wat zou de impact zijn? Wat zou dit betekenen voor de huidige situatie en het gebruik? Er is een start gemaakt met het zoeken naar mogelijkheden voor de toekomst van de binnenduinrand. Een impressie van deze gesprekken is terug te lezen op de website www.onzebinnenduinrand.nl.  
 
Hoe gaan we verder?  
Nog voor de zomer komen de experts nogmaals bijeen om verder richting te geven aan mogelijke oplossingen voor de binnenduinrand. Er volgt er opnieuw een ronde bijeenkomsten voor alle belanghebbenden, zoals inwoners van het gebied. Op basis van alle ingebrachte kennis worden voorstellen en/of oplossingen voor de binnenduinrand aan de bestuurders van provincie, gemeenten en waterschap voorgelegd. Inbreng van experts én inwoners is onmisbaar voor het maken van een goed advies, zodat betrokken bestuurders afgewogen besluiten kunnen nemen.  
 
Denk mee! 
De resultaten van de bijeenkomsten met deskundigen van maart zijn terug te lezen op de website www.onzebinnenduinrand.nl Iedereen die dat wil krijgt de kans om hierop t/m 19 mei a.s. (online) te reageren. 
 

 



Ondersteun Haarlem updates met een kleine financiële bijdrage, maandelijks of éénmalig:


- Advertentie -
advertentie

Geef een reactie