10.6 C
Haarlem
zondag 18 oktober 2026
Home Nieuws Jean Rondeau speelt Bachs Goldbergvariaties integraal

Jean Rondeau speelt Bachs Goldbergvariaties integraal

0

Klavecimbeltalent voert Bachs magnum opus voor het eerst live in concert uit

Frans klavierwonder Jean Rondeau gaat onze uitdaging aan om Bachs Goldbergvariaties voor het eerst in zijn carrière live te spelen. Van 11 januari tot en met 10 februari toert hij langs kerken en concertzalen in België en Nederland met Bachs bekende variatiereeks onder de arm. Rondeau brengt de Goldbergvariaties ten gehore in Delft, Westzaan, Hasselt, Bloemendaal, Amsterdam, Brugge en Middelburg.

Jean Rondeau heeft het allemaal: de techniek en de muzikaliteit; de gekte en de ernst. De voormalig winnaar van het Internationaal klavecimbelconcours Brugge is dan ook de uitgelezen klavecinist om Bachs Goldbergvariaties aan toe te vertrouwen. De Goldbergvariaties, deel van de Clavier-Übung, zijn een sleutelwerk in het klavecimbeloeuvre van Johann Sebastian Bach. Het werk bestaat uit een aria met dertig geraffineerde, soms zeer virtuoze variaties en werd in de 19de eeuw vernoemd naar klavecinist en componist Johann Gottlieb Goldberg. Volgens een anekdote speelde hij de variaties voor zijn slapeloze broodheer.

De Goldbergvariaties zijn een monument dat door de eigenzinnige Rondeau, die momenteel een bliksemcarrière maakt, tot klinken wordt gebracht in een reeks niet te missen concerten. Na deze tournee neemt Rondeau de Goldbergvariaties op voor het All of Bach-project van de Nederlandse Bachvereniging.

Over Jean Rondeau
De jonge Franse klavecinist Jean Rondeau (1991) begon op zesjarige leeftijd met het spelen van klavecimbel. Sindsdien koestert hij een passie voor barokmuziek, maar gaat hij in zijn concerten ook actief op zoek naar kruisbestuivingen met klassiek en jazz. Hij studeerde klavecimbel bij Blandine Verlet, basso continuo bij Frédéric Michel en orgel bij Jean Galard. Hij won de eerste prijs voor klavecimbel aan het Conservatorium van Parijs en voor basso continuo aan het Conservatorium van Boulogne-Billancourt. Met Ensemble Nevermind was hij een van de prijswinnaars van het Internationaal Van Wassenaer Concours 2014.

Het Seizoen Oude Muziek wordt georganiseerd door de Organisatie Oude Muziek en staat traditiegetrouw voor de mooiste muziek uit middeleeuwen, renaissance en barok, door topmusici uitgevoerd op bijzondere locaties.

Info
Zondag 15 januari 2017, 15.00 uur – Bloemendaal, Dorpskerk.



Ondersteun Haarlem updates met een kleine financiële bijdrage, maandelijks of éénmalig:


- Advertentie -
advertentie