Tien jaar geleden werd de Haarlemse band The Busquitos opgericht om op buskersfestivals in Zuid-Europa te gaan spelen. Nu is deze virtuoze, komische, swingende live-act dat stadium volkomen ontgroeid en zijn ze een graag geziene en regelmatig teruggevraagde gast op muziekfestivals over de hele wereld.
Van Oerol tot het Oeral-gebergte, van Santpoort-Noord tot Seoul; op de gekste plekken zijn vele toeschouwers al in vervoering gebracht en aan het lachen gemaakt.
Dit jaar gaan The Busquitos hun duizendste optreden geven! Om dit te vieren hebben ze het album ‘NUTS’ gemaakt! Vol met eigen nummers. Om lekker mee te zingen, om te schateren en grijs te draaien.
De presentatie van dit nieuwe hoogstandje zal plaatsgrijpen op zondag 22 maart, vanaf 16 uur, in Het Slachthuis in Haarlem. Diverse muzikale hotemetoten (nog heel geheim) zullen hieraan hun medewerking verlenen. Zet in je agenda en kom meevieren. Tot maart!
Bezetting
Thomas Streutgers – Saxofoon
Jelle van Tongeren – viool
Ronald de Jong – Contrabas/Vocalen
Michael Seraus – Gitaar
Hoogtepunten deze 10 jaar
2012: ‘de Zilveren Pet’. Leiden (NL)
2013: de 3e prijs op het Internationale Musikfestival, Ludwigsburg (D)
2013: ‘Beste Nederlandse Straattheater Act’ door zowel publiek als vakjury, Radio2 Cappuccino –NCRV (NL)
2014: ‘Prix du Public’ – Swing In The Wind Festival -Estavayer Le Lac (CH)
2016: ‘Best Interacting Act’ – Haizetare festival in Amorbieta – Etxano (ES)
2014 en 2018: 2 maal een 2-weekse tournee door Zuid-Korea.
2019: optreden met Peewee Ellis ( o.a. James Brown, Van Morrisson) in Frome (UK)
Veel teruggevraagde show
Cork Jazz (Ierland) 7 jaar achter elkaar, dit jaar daar het 100ste optreden!
Ludwigsburg (D) 4x
Bamberg Jazz (D) 3x
Birmingham Jazz (UK) 3x