Op zondag 2 november 2025 om 16.00 uur is David Wertheim, directeur van het Menasseh ben Israël Instituut voor joodse studies, te gast in de Dorpskerk Bloemendaal voor een nieuwe bijeenkomst in de lezingenreeks ‘Wij zijn de tijden’.
Wertheim is cultuurhistoricus en publicist en schreef onder meer het boek ‘Waar gaat het over als het over Joden gaat?’ (2022). In zijn lezing staat hij stil bij de verwarring rondom begrippen als zionisme, antizionisme en antisemitisme, die na de aanval op Israël op 7 oktober 2023 steeds vaker worden gebruikt als beschuldigingen of politieke wapens.
Volgens Wertheim gebruiken verschillende groepen deze begrippen met uiteenlopende bedoelingen, waardoor echte dialoog steeds lastiger wordt. Waar gaat deze discussie werkelijk over? En kunnen deze beladen woorden door beter begrip minder schadelijk worden?
Na afloop van de lezing gaat predikant Jessa van der Vaart met David Wertheim in gesprek. Ook het publiek krijgt de gelegenheid om vragen te stellen.
De bijeenkomst wordt muzikaal omlijst door de Oekraïense pianiste Marina Grigorowicz. De toegang is gratis; een vrijwillige gift wordt gewaardeerd. Na afloop is er een meet&greet met David Wertheim met hapje en drankje.
Over Wij zijn de tijden
De serie ‘Wij zijn de tijden’ geïnspireerd op een tekst van kerkvader Augustinus, nodigt denkers, schrijvers en wetenschappers uit om stil te staan bij de maatschappelijke en morele vragen van deze tijd. Polarisatie, democratie onder druk, klimaatcrisis en oorlog; Augustinus spoort ons aan om het niet te laten bij de constatering, maar een goed leven na te streven. Dan worden de tijden immers ook goed.
Over de Dorpskerk Bloemendaal
De Dorpskerk is al meer dan 300 jaar een begrip in Bloemendaal. De kerk organiseert lezingen, wandelingen en vieringen voor iedereen, gelovig en niet-gelovig, en wil met de reeks ‘Wij zijn de tijden’, waarin prominente sprekers maatschappelijke vraagstukken belichten, een brug slaan tussen actualiteit en zingeving. Dit jaar wordt op 24 december ook weer ‘Kerst op het Kerkplein’ gevierd, de jaarlijkse kerstavond met een lichtjesoptocht voor de kinderen, samenzang in de kerktuin en glühwein en chocolademelk, de Burgemeester van Bloemendaal en predikant Jessa van der Vaart.
Praktische informatie
- Datum: Zondag 2 november 2025
- Tijd: 16.00 uur (inloop vanaf 15.30 uur)
- Locatie: Dorpskerk Bloemendaal, Kerkplein 1, Bloemendaal
- Toegang: Gratis, vrijwillige bijdrage welkom
Voor gasten, data en meer info: www.dorpskerkbloemendaal.nl

Home - Dorpskerk Bloemendaal
De Protestantse Gemeente van Bloemendaal en Overveen is een open, oecumenisch gezinde gemeente die haar inspiratie vindt in de Bijbelse woorden. Een hoopvolle stem in je eigen leven, in het dorp en in de wereld.
- Advertentie -














