Het eerst concert, op vrijdag 17 juni om 15.30 uur, wordt gegeven door de internationaal vermaarde Maria du Toit (klarinet) en Vera Kooper (piano). Zij spelen het programma She/her.
Over dit programma zeggen zij zelf:
De ‘zij’ van nu is zelfverzekerd, zit goed in haar vel en straalt positieve energie uit. Ze hoeft aan niemand iets te bewijzen omdat in 2022 iedereen weet dat ‘zij’ het net zo goed kan als ‘hij’ – haar drive stamt uit pure passie en enthousiasme over haar eigen ideeën en dromen. Haar kracht zit in haar geloof in haar eigen unieke zelf – ze hoeft in geen mal te passen. Wij, Maria en Vera, nemen deze positieve mindset en onverschrokken energie mee op het podium, waar we werken spelen van vrouwen die ons hebben geïnspireerd met hun genialiteit, creativiteit en veerkracht.
Maria en Vera spelen werken van Libby Larsen, Sarah Feigin, Ida Gotkovsky en andere vrouwelijke componisten. Ze gaan met dit programma op tournee door Nederland. U kunt bij de unieke try-out aanwezig te zijn door uw kaartje te bestellen via info@jansstraat33.nl.

Het tweede concert wordt gegeven op 24 juni om 20.00 uur.
Het duo
Michaela Riener en Eva Tebbe werken samen sinds 2008 toen zij de voorstelling The Open Road (KORZO Theater) van componiste Kate Moore en met poezie van Walt Whitman in première brachten onder regie van Matthias Mooij. Dit werk voerden zij sindsdien in duobezetting onder meer uit onder programmering van het festival voor actuele muziek November Music, tijdens de concertserie van De Link in Tilburg, het Andriessen Festival in Arnhem.
Dit prachtige werk bleek de essentie in zich te dragen waar zij als duo voor staan: The Open Road roept ons op om alle angst en bezorgdheid weg te laten vloeien, afstand te durven nemen van geld en maatschappelijke structuren, de onbekende weg (the open road) in te slaan als een symbool voor de reis van het leven, een proces van het ontdekken van “goddelijke dingen die mooi omhuld zijn, mooier dan woorden kunnen uitdrukken”. Het duo vernoemde zich naar een van de delen uit The Open Road.JOURNEYERS – een hedendaagse muziek duo presenteert op 21 mei haar eerste volledige programma They Too are on the Road in Kunstcafe Jansstraat33 in Haarlem. Op deze intieme, inspirerende en informele plek word je deze avond medereiziger tijdens een eerste muzikale voettocht door nieuw gecomponeerd én zeer oud repertoire.
Als moderne troubadours met als enige bagage hun stemmen, akkoord instrumenten en kleine instrumentjes nemen Michalea en Eva de luisteraar mee de onbekende weg op. Kaarten uitsluitend te bestellen via info@jansstraat33.nl.
