16.2 C
Haarlem
donderdag 30 april 2026
Home Top Gebiedsverbod voor overlastplegers Vogelwijk en Indische Wijk

Gebiedsverbod voor overlastplegers Vogelwijk en Indische Wijk

0

Vijf overlastplegers in de leeftijd van 14 tot 16 jaar hebben een gebiedsverbod voor 6 weken opgelegd gekregen voor de locatie Roerdompplein en de omgeving Vogelwijk en Indische Wijk. Zij veroorzaakten ernstige overlast in deze wijk. “De tijd van waarschuwen is voorbij,” zegt burgemeester Jos Wienen.

Groepen jongeren veroorzaken al langer overlast in deze buurt. Gemeente, politie en de sociale partners zoals straathoekwerk en jongerenwerk trekken gezamenlijk op tegen de jeugdoverlast in Vogelwijk en Indische Wijk. De overlast bestaat onder andere uit geluidsoverlast, grote mond tegen inwoners, politie en handhavers, baldadigheid, vernielingen, gooien van eieren tegen woningen en het afsteken van vuurwerk. Er zijn verschillende gesprekken gevoerd met de overlastplegers, ouders en buurtbewoners.

De mate van overlast die in dit gebied wordt gepleegd is onacceptabel. Samen met partners, ouders en buurtbewoners hebben we de afgelopen periode van alles gedaan om de overlast terug te dringen. Nu er weer overlast gepleegd is, kan ik niet anders dan maatregelen nemen waarvan ik had gehoopt dat dat voor deze jonge doelgroep niet nodig zou zijn,” aldus Jos Wienen.

Een gebiedsverbod wordt opgelegd door de burgemeester bij verstoring van de openbare orde of ernstige overlast. Het is een bestuursrechtelijke maatregel die direct van kracht is. Een overtreding van het verbod is een misdrijf.

Overlast melden
Overlast kan gemeld worden bij de meldkamer van handhaving via 023-5114950. Deze is bereikbaar van maandag tot en met zaterdag van 8.30 uur tot 23.00 uur en zondag van 13.00 uur tot 21.15 uur. Buiten deze tijden en bij ernstige overlast kan contact opgenomen worden met de politie via het telefoonnummer 0900-8844 en bij spoed met 112.

 

 

 

 



Ondersteun Haarlem updates met een kleine financiële bijdrage, maandelijks of éénmalig: