Spaarnelanden: extra locaties Recyclewagen vanaf 8 februari a.s.

De Recyclewagen op vier extra locaties

0
Recyclewagen van Spaarnelanden op de Botermarkt. Fotografie: United Photos/Paul Vreeker.
Recyclewagen van Spaarnelanden op de Botermarkt. Fotografie: United Photos/Paul Vreeker.

Op 1 oktober 2022 startte de Recyclewagen in Haarlem. Hier kan iedereen kleine hoeveelheden spullen inleveren die niet in de gewone afvalcontainers horen. Kleine elektrische apparaten bijvoorbeeld. Maar ook ijzer en metalen, harde plastics en klein chemisch afval. Allemaal materialen die geschikt zijn om nieuwe producten te van maken, of die gevaarlijk zijn als ze bij het restafval belanden. Vanaf woensdag 8 februari 2023 staat de Recyclewagen op vier extra locaties. Ook zijn tijden en sommige dagen aangepast.

De Recyclewagen stond al op de Botermarkt, Planetenlaan, Engelenburg en Westergracht. Nu komen er vier locaties bij: de Floresstraat, Ramplaan, Prof. Donderslaan en het Van Zeggelenplein. Elke veertien dagen staat de Recyclewagen twee uur lang op deze locaties. Iedereen kan dan langskomen om spullen in te leveren.

Kalender 2023

  • Vanaf 8 februari
    Ramplaan bij Dekamarkt, woensdag (even weken), tussen 9.00 en 11.00 uur
    Planetenlaan bij Dekamarkt, woensdag (even weken), tussen 13.30 en 15.30 uur
  • Vanaf 10 februari
    Botermarkt, vrijdag (even weken), tussen 09.00 en 11.00 uur
    Engelenburg bij Jumbo, vrijdag (even weken), tussen 13.30 en 15.30 uur
  • Vanaf 15 februari
    Prof. Donderslaan, woensdag (oneven weken), tussen 9.00 en 11.00 uur
    Westergracht, woensdag (oneven weken), tussen 13.30 en 15.30 uur
  • Vanaf 16 februari
    Floresstraat, donderdag (oneven weken), tussen 9.00 en 11.00 uur
    Van Zeggelenplein, donderdag (oneven weken), tussen 13.30 en 15.30 uur.

Het overzicht met de dagen en tijden is te vinden op spaarnelanden.nl/wagen. Hier staat ook meer informatie over de spullen en materialen die gratis kunnen worden ingeleverd.

Wat gebeurt er met de ingeleverde spullen?
Alles wat bij de Recyclewagen wordt ingeleverd, gaat eerst naar het Milieuplein. Vanaf daar gaan de spullen naar verschillende verwerkers, die er weer nieuwe materialen van maken. Zo kan van piepschuim isolatiemateriaal gemaakt worden, van frituurvet biobrandstof en worden metalen volledig en oneindig hergebruikt. Genoeg reden om oude spullen naar de Recyclewagen te brengen.

 

 

 

 

 

 

 



Ondersteun Haarlem updates met een kleine financiële bijdrage, maandelijks of éénmalig: