Van 22 t/m 24 mei presenteert galerie Chez Freddy art & design een bijzondere selectie hedendaagse kunst tijdens art Island op het historische Fort Island in IJmuiden. De kunstbeurs vindt plaats op een UNESCO Werelderfgoedlocatie waar hedendaagse kunst, architectuur en geschiedenis samenkomen in een rauwe en monumentale omgeving van oude kazematten, tunnels en verborgen ruimtes. Samen met 25 gecureerde galeries uit heel Nederland transformeert het fort voor één weekend tot een avontuurlijk podium voor actuele kunst.
Chez Freddy art & design presenteert werk van Sidney Waerts, Stijn Weski, Olav van Lede, Jochem Esser, Daniel Martin, Annick van Elsacker en de Spaanse Roger Coll. Bijzonder binnen de presentatie is de aandacht voor kunstenaars uit Haarlem: Houtskool werken van Sidney Waerts en mixed media van Annick van Elsacker en Olav van Lede die speciaal voor deze locatie nieuw werk ontwikkeld.
Sidney Waerts: verstilling in houtskool
De Haarlemse kunstenaar Sidney Waerts toont tijdens Art Island een serie krachtige houtskoolwerken op papier. In zijn werk onderzoekt hij verstilling, natuur en de subtiele dynamiek van licht en schaduw.
Hoewel Waerts eerder werkte vanuit de vrije penseelvoering en filosofie van Japanse Zen-schilderkunst, verschuift de focus in deze presentatie naar de tactiliteit en diepte van houtskool. Met zachte overgangen, gelaagde structuren en een bijna meditatieve benadering creëert hij landschappen en reflecties die tegelijk monumentaal en kwetsbaar aanvoelen. Zijn werken nodigen uit tot aandachtig kijken en vertragen.
Annick van Elsacker: verborgen verbindingen
Ook de Haarlemse kunstenaar Annick van Elsacker is onderdeel van de presentatie van Chez Freddy Art & Design. Tijdens Art Island toont zij werk uit de serie Where the Unseen Speaks, bestaande uit grafiet en draad op handgeschept papier. In deze werken onderzoekt Van Elsacker de zichtbare en onzichtbare netwerken waarin mensen zich bewegen. Fijne lijnen, draden en verstilde composities verwijzen naar verbinding, resonantie en de subtiele uitwisseling van gedachten en gevoelens tussen mensen. Het werk vormt een poëtische reflectie op onderlinge verwevenheid — een thema dat binnen de besloten en gelaagde ruimtes van het fort extra betekenis krijgt.
Olav van Lede: vrijheid en herinnering
Olav van Lede maakte speciaal voor Art Island en de historische context van het fort nieuw werk. Voor de beurs maakte hij twee werken onder de titel Never Forget, waarin Snoopy verschijnt als piloot die strijdt voor vrijheid. Een bijzonder detail is de sjaal van het personage, vervaardigd uit originele voedselbonnen uit oorlogstijd. Daarmee verbindt Van Lede op indringende wijze populaire beeldcultuur met collectieve herinnering, vrijheid en de historische lading van de locatie zelf. In de context van het voormalige verdedigingsfort krijgen de werken een extra gelaagdheid.
Art Island
Art Island onderscheidt zich door de unieke combinatie van gecureerde hedendaagse kunst en de unieke locatie. Bezoekers bereiken het eiland per korte boot rit vana Sluisplein 78 in Ijmuiden, waarna kunst zich ontvouwt door de imposante ruimtes van het mooi uitgelichte fort.
Art Island 2026
22 t/m 24 mei 2026
Forteiland IJmuiden
Parkeren gratis
Meer informatie en tickets op art-island.nl.















