Boekpresentatie bij H. de Vries: Het spel van licht en donker van Matthias Rozemond

0

Historische roman over de jonge jaren van Rembrandt van Rijn: het onbekende begin van zijn schilderscarrière, zijn vrienden en concurrenten, en het ontluisterende geheim achter het schilderij ‘De anatomische les’.

Rond 1630 is Rembrandt een aankomend schilder in Leiden. Hij deelt zijn atelier met het grote talent Jan Lievens. Ze zijn tegelijkertijd vrienden en concurrenten. De herberg is hun vaste ontmoetingsplaats en daar lopen de schilders de haveloze, ongrijpbare Aris tegen het lijf. Ook de gefortuneerde student Marten schuift aan hun tafel aan.

Maar dan scheiden hun wegen zich. De vier zullen elkaar nooit meer tegenkomen: Jan verkast naar Engeland, Marten hult zich in stilzwijgen, Rembrandt gaat abrupt in Amsterdam werken – en Aris krijgt de doodstraf. Wat is er voorgevallen?

Matthias Rozemond (1962) studeerde Duitse taal- en letterkunde. In 2016 verscheen zijn historische roman De duivelskunstenaar: een uniek verhaal over Jeroen Bosch, de belangrijkste middeleeuwse kunstenaar van Nederland. Matthias Rozemond woont in Haarlem met zijn vrouw en twee kinderen.

2019: herdenking 350ste sterfdag Rembrandt
In 2019 herdenkt Nederland de 350ste sterfdag van Rembrandt van Rijn met diverse Rembrandt-lezingen en -tentoonstellingen in o.a. De Lakenhal (Leiden), Het Rembrandthuis (Amsterdam), Het Fries Museum (Leeuwarden) en Het Mauritshuis (Den Haag).

Boekpresentatie 12 oktober bij H. de Vries in Haarlem
De presentatie van Het spel van licht en donker is vrijdag 12 oktober vanaf 16.30 uur bij Boekhandel H. de Vries in Haarlem. De presentatie is vrij toegankelijk voor alle geïnteresseerden.

Titelinformatie
Matthias Rozemond, Het spel van licht en donker
Paperback met flappen | ca. € 19,99 | ca. 302 blz. | ISBN 978 90 245 7681 4
Prijs, omvang en verschijningsdatum onder voorbehoud



Ondersteun Haarlem updates met een kleine financiële bijdrage, maandelijks of éénmalig: