Op zaterdag 4 mei 2019 steekt Rotary Club Haarlem de handen uit de mouwen. Zo’n twintig enthousiaste leden leggen moestuinen aan in Haarlem Oost: bij de Oosterkerk en bij wijkcentrum Alleman.
Dit project is ontstaan dankzij het initiatief van de Oosterkerk. Daniëlle Leder, diaconaal werker, heeft dit project samen opgezet met Ruby Schuitemaker en Souad Afatan, sociaal werkers van DOCK. Zij zijn op 4 mei ook aanwezig in wijkcentrum Alleman, op de Jan Sluyterslaan 11.
Voor de buurtbewoners
De moestuinen zijn voor bewoners uit de wijk die door het tuinieren nieuwe contacten willen opdoen. Zij krijgen zelf de regie en zijn verantwoordelijk om hun moestuin gedurende een jaar netjes te onderhouden. Met elkaar worden er regels bepaald voor het onderhoud van de moestuinen. Een keer per maand is een tuinexpert aanwezig voor vragen en advies.
Openingsfeestje
Op 4 mei, van 10:00 uur tot 16:00 uur wordt er gewerkt aan de bouw van de moestuinen. Aansluitend is er een feestelijke openingsborrel bij de Oosterkerk, op de Zomerkade 165.