De parkeermanagementsystemen van de parkeergarages Houtplein, Raaks, Kamp en Cronjé zijn inmiddels succesvol vervangen door het nieuwe systeem van IP Parking. In november en december wordt het systeem ook in de parkeergarages Appelaar en Dreef vervangen. Op dat moment zijn alle 6 de gemeentelijke parkeergarages voorzien van nieuwe in- en uitrijterminals, deurlezers, betaalautomaten en beveiligingscamera’s.
In de parkeergarages Houtplein, Raaks, Kamp en Cronjé is inmiddels contactloos in- en uitrijden mogelijk. Bij parkeergarage Appelaar is dit vanaf vandaag (24 november 2023) mogelijk en bij de Dreef vanaf 8 december. Dit betekent dat u geen parkeerkaartje meer nodig heeft voor het in- en uitrijden, en u hoeft niet langer te wachten bij de betaalautomaat. Met uw eigen betaalpas of creditcard (voorzien van het contactloos betalen logo) of met uw mobiel (bijvoorbeeld via Apple Pay) kunt u heel gemakkelijk in- en uitrijden.
Hoe werkt het?
Door de betaalpas of mobiel voor de kaartlezer te houden, gaat de slagboom omhoog. De bevestiging verschijnt op het scherm van de inritterminal. Voor vertrek hoeft u niet eerst langs de betaalautomaat, want u kunt bij de uitrit weer “uitchecken” met dezelfde betaalpas. Bij de uitritterminal wordt het te betalen bedrag getoond. Door de bankpas of creditcard voor de kaartlezer van de uitritterminal te houden, vindt de afrekening plaats en gaat de slagboom open, zodat u de parkeergarage weer kunt verlaten. Het invoeren van de pincode is niet nodig; u betaalt contactloos. Zo kunt u snel, eenvoudig en veilig uitrijden en is een papieren kaartje niet meer nodig.

Bloemen door grazende pony’s
Je kunt gras maaien, maar je kunt ook pony’s de boel laten begrazen. Die zorgen ervoor dat er meer bloemen tussen het gras groeien en bloeien. En dat















