Heb jij soms ook moeite om een weg te vinden in alle schokkende gebeurtenissen die wereldwijd over ons heen rollen? In tijden van crisis is het makkelijk om overspoeld te raken door een gevoel van onmacht. Als je op zoek bent naar richting en inspiratie in deze onzekere tijden, dan kun je binnenkort in Bloemendaal terecht voor een bijzondere bijeenkomst. Ds. Silvio Roduner verzorgt daar namelijk een lezing waarin hij onderzoekt hoe je de stap kunt zetten van onthutsing naar daadkracht.
Tijdens de lezing maakt de spreker een opvallende en prikkelende vergelijking. Hij combineert de diepe rouw uit Psalm 88 met de radicale, activistische moed van de Russische protestgroep Pussy Riot. Verwacht dan ook geen zoetsappig verhaal of een pleidooi voor passief optimisme. Het is juist een oproep tot ‘metanoia’, wat staat voor een fundamentele ommekeer. Aan de hand van de bekende tekst ‘jullie zijn het licht van de wereld’ word je uitgedaagd om niet weg te kijken van de problemen om je heen, maar juist actief bij te dragen aan een rechtvaardige toekomst.
Over de spreker Silvio Roduner
Met Silvio Roduner (geboren in 1950) staat er een veelzijdige spreker voor de zaal. Hij combineert een diepgaande theologische achtergrond met jarenlange internationale ervaring als organisatieadviseur en managementcoach. Roduner studeerde in Zürich en Amsterdam en behaalde in 2018 zijn Master of Theology, waarbij hij zich specifiek richtte op de ‘stille’ leden aan de randen van de kerk.
Als Remonstrant en voormalig projectleider innovatie weet hij spirituele visie feilloos te verbinden met de praktijk. In het dagelijks leven adviseert hij sectoren over leiderschap, strategie en cultuurverandering, waarbij diversiteit en maatschappelijke verantwoordelijkheid centraal staan. Vanuit zijn vrijzinnige benadering zoekt hij altijd naar verbinding in de samenleving om de wereld vanuit openheid en moed leefbaarder te maken.
Praktische informatie
Iedereen die geïnteresseerd is in het thema is van harte welkom om de lezing bij te wonen. De toegang is op basis van een vrijwillige bijdrage. Om de kosten te dekken wordt een richtbedrag van € 10,– zeer op prijs gesteld.
Wil je vooraf meer lezen over de locatie of de achtergrond van deze ochtend? Bezoek dan de officiële website van De Kapel Bloemendaal.
Info
Lezing “Van wanhoop naar daad; lezing over moed in tijden van crisis” door Ds. Silvio Roduner
De Kapel Bloemendaal, Centrum voor Bezinning en Cultuur
Potgieterweg 4, 2061 CT te Bloemendaal
Zondag 21 juni 2026 om 10.30 uur














