Afgelopen dinsdag zijn alle 20 cursisten geslaagd voor de basiscursus bijenteelt. Regio Haarlem is daarmee weer twintig imkers rijker.
De basiscursus bijenteelt wordt jaarlijks gegeven door Pieter Dhont van de Imkervereniging Haarlem en omstreken (aangesloten bij de Nederlandse Bijenhouders Vereniging). De imkers in spé worden een heel jaar meegenomen in alle in’s en out’s van het bijen houden. In februari wordt gestart met de theorielessen. Gevolgd door een serie praktijklessen waarbij de cursisten zelf volken onderhouden op de Schotertuin. Zij worden daarin begeleid door Pieter en mentoren. De cursisten doen zo ervaring op met diverse onderdelen van het bijen houden: de voorjaarsinspectie, het voorkomen van zwermen, bestrijding van ziekten, honing oogst en het klaar maken van een volk voor de winter.
Gisterenavond was de finale van de opleiding. De cursisten werd een schriftelijk examen afgenomen. En alle cursisten zijn geslaagd! Haarlem is daarmee 20 NBV gediplomeerde imkers rijker. Het examen en de feestelijke diploma uitreiking was gisteren bij Stayokay Haarlem.
Bij blijft het moeilijk hebben
Gelukkig groeit de belangstelling voor bijen en bijen houden. Desondanks blijft de bij het moeilijk hebben. Gif, ziektes en monocultuur bedreigen de bij nog altijd. De groei van het aantal imkers, die buiten maar zeker ook in de stad, bijen houden is cruciaal voor het in stand houden van de bij. Iedereen kan overigens bijen helpen: Zaai bloemen in je tuin, bij de bomen en in de perken van je straat. En gebruik geen gif in je tuin!
Zelf imker worden
Wil je zelf ook imker worden? In november start de aanmelding voor de basiscursus van 2017. Hou www.imkerijhaarlem.nl in de gaten voor meer informatie.